0805B182K631CT
Manufacturer Part Number:
0805B182K631CT
Manufacturer/Brand:
Walsin Technology
Part of Description:
CAP CER 1800PF 630V X7R 0805
Manufacturer :
Walsin Technology
Applications :
SMPS Filtering
Capacitance :
1800 pF
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension :
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Thickness (Max) :
0.035" (0.90mm)
Tolerance :
±10%
Voltage - Rated :
630V