3131-AF1PT-000000-1T3-15A
- Manufacturer Part Number:
- 3131-AF1PT-000000-1T3-15A
- Manufacturer/Brand:
- E-T-A
- Part of Description:
- CIR BRKR THRM 15A 250VAC 32VDC
- Manufacturer :
- E-T-A
- Product Category :
- Circuit Breakers
- Actuator Type :
- Not Included
- Approval Agency :
- IEC 60934, UL1077, UL1500
- Breaker Type :
- Thermal
- Current Rating (Amps) :
- 15A
- Illumination :
- Blue
- Illumination Voltage (Nominal) :
- 20 ~ 32V
- Mounting Type :
- Panel Mount
- Number of Poles :
- 1
- Product Status :
- Active
- Voltage Rating - AC :
- 240 V
- Voltage Rating - DC :
- 28 V