MU14-250DFHTX-BOTTLE
Manufacturer Part Number:
MU14-250DFHTX-BOTTLE
Manufacturer/Brand:
3M
Part of Description:
CONN QC RCPT 14-16AWG 0.25 100PC
Manufacturer :
3M
Product Category :
Quick Connects, Quick Disconnect Connectors
Color :
Contact Finish :
Nickel
Contact Material :
Steel
Features :
Butted Seam
Gender :
Female
Insulation :
Non-Insulated
Length - Overall :
0.510" (12.95mm)
Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
Product Status :
Active
Tab Length :
Tab Thickness :
0.032" (0.81mm)
Tab Width :
0.250" (6.35mm)