DV18-250MB-CY
Manufacturer Part Number:
DV18-250MB-CY
Manufacturer/Brand:
Panduit Corporation
Part of Description:
CONN QC TAB 18-22AWG 0.250 CRIMP
Stock Condition:
132
Manufacturer :
Panduit Corporation
Product Category :
Quick Connects, Quick Disconnect Connectors
Color :
Red
Contact Finish :
Nickel
Contact Material :
Copper
Features :
Butted Seam
Gender :
Male
Insulation :
Non-Mating End Insulated
Length - Overall :
0.980" (24.89mm)
Mounting Type :
Free Hanging (In-Line)
Product Status :
Active
Tab Length :
Tab Thickness :
0.032" (0.81mm)
Tab Width :
0.250" (6.35mm)