ESK508V-03P
- Manufacturer Part Number:
- ESK508V-03P
- Manufacturer/Brand:
- DINKLE Corporation USA
- Part of Description:
- TERM BLK 3POS 5.08MM SCRW PLG
- Manufacturer :
- DINKLE Corporation USA
- Product Category :
- Wire to Board
- Color :
- Green
- Current :
- 23 A
- Features :
- Mating Orientation :
- Horizontal with Board
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Levels :
- 1
- Pitch :
- 0.200" (5.08mm)
- Positions Per Level :
- 3
- Product Status :
- Active
- Voltage :
- 300 V