TBW-08-197-10-GR-LF
- Manufacturer Part Number:
- TBW-08-197-10-GR-LF
- Manufacturer/Brand:
- Major League Electronics
- Part of Description:
- Terminal Blocks
- Stock Condition:
- 235
- Manufacturer :
- Major League Electronics
- Product Category :
- Wire to Board
- Color :
- Green
- Current :
- 10 A
- Features :
- Mating Orientation :
- Horizontal with Board
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Levels :
- 1
- Pitch :
- 0.197" (5.00mm)
- Positions Per Level :
- 10
- Product Status :
- Active
- Voltage :
- 250 V