PP11-61-20.0A-OB-V
Manufacturer Part Number:
PP11-61-20.0A-OB-V
Manufacturer/Brand:
Sensata Technologies – Airpax
Part of Description:
CIR BRKR MAG-HYDR
Manufacturer :
Sensata Technologies – Airpax
Product Category :
Circuit Breakers
Actuator Type :
Push-Pull Plunger
Approval Agency :
Breaker Type :
Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps) :
11A
Illumination :
None
Illumination Voltage (Nominal) :
Mounting Type :
Panel Mount
Number of Poles :
1
Product Status :
Active
Voltage Rating - AC :
250 V
Voltage Rating - DC :
65 V