CA1-B0-22-610-121-KG
Manufacturer Part Number:
CA1-B0-22-610-121-KG
Manufacturer/Brand:
Carling Technologies
Part of Description:
CIRCUIT BREAKER
Manufacturer :
Carling Technologies
Product Category :
Circuit Breakers
Actuator Type :
Lever
Approval Agency :
CCC, CSA, UL489
Breaker Type :
Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps) :
10A
Illumination :
None
Illumination Voltage (Nominal) :
Mounting Type :
Panel Mount
Number of Poles :
1
Product Status :
Active
Voltage Rating - AC :
120 V
Voltage Rating - DC :
150 V