YE0201500000G
- Manufacturer Part Number:
- YE0201500000G
- Manufacturer/Brand:
- Amphenol Anytek
- Part of Description:
- TERM BLK 2POS SIDE ENTRY 5MM PCB
- Manufacturer :
- Amphenol Anytek
- Product Category :
- Wire to Board
- Color :
- Green
- Current :
- 10 A
- Features :
- Interlocking (Front, Side), Mid Wire Entry Level
- Mating Orientation :
- Horizontal with Board
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Levels :
- 1
- Pitch :
- 0.197" (5.00mm)
- Positions Per Level :
- 2
- Product Status :
- Active
- Voltage :
- 300 V