1410-L210-L2F1-S02-1.25A
Manufacturer Part Number:
1410-L210-L2F1-S02-1.25A
Manufacturer/Brand:
E-T-A
Part of Description:
CIR BRKR THRM 1.25A 250VAC 50VDC
Manufacturer :
E-T-A
Product Category :
Circuit Breakers
Actuator Type :
Push to Reset
Approval Agency :
CSA C22.2 No 235, IEC 60934, UL1077
Breaker Type :
Thermal
Current Rating (Amps) :
1.25A
Illumination :
None
Illumination Voltage (Nominal) :
Mounting Type :
PCB
Number of Poles :
1
Product Status :
Active
Voltage Rating - AC :
250 V
Voltage Rating - DC :
50 V