TR11-C-X-63-B-1-C-1.25A
Manufacturer Part Number:
TR11-C-X-63-B-1-C-1.25A
Manufacturer/Brand:
Altech Corporation
Part of Description:
CIRCUIT BREAK TPBDVERMAHEX METNU
Manufacturer :
Altech Corporation
Product Category :
Circuit Breakers
Actuator Type :
Push to Reset
Approval Agency :
CSA, UL1077, VDE
Breaker Type :
Thermal
Current Rating (Amps) :
1.25A
Illumination :
None
Illumination Voltage (Nominal) :
Mounting Type :
Panel Mount
Number of Poles :
1
Product Status :
Active
Voltage Rating - AC :
240 V
Voltage Rating - DC :
50 V