691402910003B
- Manufacturer Part Number:
- 691402910003B
- Manufacturer/Brand:
- Würth Elektronik
- Part of Description:
- 2.54 MM TERMINAL BLOCK, HORIZONT
- Stock Condition:
- 371
- Manufacturer :
- Würth Elektronik
- Product Category :
- Wire to Board
- Color :
- Green
- Current :
- 6 A
- Features :
- Mating Orientation :
- Horizontal with Board
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Levels :
- 1
- Pitch :
- 0.100" (2.54mm)
- Positions Per Level :
- 3
- Product Status :
- Active
- Voltage :
- 150 V