TBLH10V-350-08BK
- Manufacturer Part Number:
- TBLH10V-350-08BK
- Manufacturer/Brand:
- CUI Devices
- Part of Description:
- TERMINAL BLOCK, SCREWLESS, HIGH
- Manufacturer :
- CUI Devices
- Product Category :
- Wire to Board
- Color :
- Black
- Current :
- 10 A
- Features :
- Push Button Actuated
- Mating Orientation :
- Vertical with Board
- Mounting Type :
- Through Hole
- Number of Levels :
- 1
- Pitch :
- 0.138" (3.50mm)
- Positions Per Level :
- 8
- Product Status :
- Active
- Voltage :
- 300 V