CLB-153-27E3N-B-H/15
- Manufacturer Part Number:
- CLB-153-27E3N-B-H/15
- Manufacturer/Brand:
- Carling Technologies
- Part of Description:
- CIRCUIT BREAKER
- Manufacturer :
- Carling Technologies
- Product Category :
- Circuit Breakers
- Actuator Type :
- Push to Reset
- Approval Agency :
- CE, cUL, TUV, UL1077, UL1500
- Breaker Type :
- Thermal
- Current Rating (Amps) :
- 15A
- Illumination :
- None
- Illumination Voltage (Nominal) :
- Mounting Type :
- Panel Mount
- Number of Poles :
- 1
- Product Status :
- Active
- Voltage Rating - AC :
- 250 V
- Voltage Rating - DC :
- 32 V