W57-XH1I8B20-15
Manufacturer Part Number:
W57-XH1I8B20-15
Manufacturer/Brand:
TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
Part of Description:
CIR BRKR THRM 15A 125VAC 50VDC
Manufacturer :
Product Category :
Circuit Breakers
Actuator Type :
Push to Reset
Approval Agency :
Breaker Type :
Thermal
Current Rating (Amps) :
15A
Illumination :
Illumination Voltage (Nominal) :
Mounting Type :
Panel Mount
Number of Poles :
1
Product Status :
Active
Voltage Rating - AC :
125 V
Voltage Rating - DC :
50 V