129-L11-H-KF-20A
- Manufacturer Part Number:
- 129-L11-H-KF-20A
- Manufacturer/Brand:
- E-T-A
- Part of Description:
- CIR BRKR THRM 20A 250VAC 50VDC
- Stock Condition:
- 2
- Manufacturer :
- E-T-A
- Product Category :
- Circuit Breakers
- Actuator Type :
- Push to Reset
- Approval Agency :
- CSA C22.2 No 235, IEC 60934, UL1077
- Breaker Type :
- Thermal
- Current Rating (Amps) :
- 20A
- Illumination :
- Illumination Voltage (Nominal) :
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Number of Poles :
- 1
- Product Status :
- Active
- Voltage Rating - AC :
- 250 V
- Voltage Rating - DC :
- 50 V