1610-H2-10A
- Manufacturer Part Number:
- 1610-H2-10A
- Manufacturer/Brand:
- E-T-A
- Part of Description:
- CIR BRKR THRM 10A 32VDC
- Stock Condition:
- 24
- Manufacturer :
- E-T-A
- Product Category :
- Circuit Breakers
- Actuator Type :
- Push to Reset
- Approval Agency :
- UL1500
- Breaker Type :
- Thermal
- Current Rating (Amps) :
- 10A
- Illumination :
- None
- Illumination Voltage (Nominal) :
- Mounting Type :
- Holder
- Number of Poles :
- 1
- Product Status :
- Active
- Voltage Rating - AC :
- Voltage Rating - DC :
- 32 V