4230-T110-K0CU-10A
- Manufacturer Part Number:
- 4230-T110-K0CU-10A
- Manufacturer/Brand:
- E-T-A
- Part of Description:
- CIR BRK THERM-M 10A 277VAC/60VDC
- Stock Condition:
- 4
- Manufacturer :
- E-T-A
- Product Category :
- Circuit Breakers
- Actuator Type :
- Lever
- Approval Agency :
- CSA C22.2 No 235, UL489
- Breaker Type :
- Thermal Magnetic
- Current Rating (Amps) :
- 10A
- Illumination :
- None
- Illumination Voltage (Nominal) :
- Mounting Type :
- DIN Rail
- Number of Poles :
- 1
- Product Status :
- Active
- Voltage Rating - AC :
- 277 V
- Voltage Rating - DC :
- 60 V