CBW57-PL-10A-5X
Manufacturer Part Number:
CBW57-PL-10A-5X
Manufacturer/Brand:
OptiFuse
Part of Description:
CIR BRKR THRM 10A 250VAC 32VDC
Stock Condition:
59
Manufacturer :
OptiFuse
Product Category :
Circuit Breakers
Actuator Type :
Push to Reset
Approval Agency :
CCC, CSA, cURus, TUV, UR, VDE
Breaker Type :
Thermal
Current Rating (Amps) :
10A
Illumination :
None
Illumination Voltage (Nominal) :
Mounting Type :
Panel Mount
Number of Poles :
1
Product Status :
Active
Voltage Rating - AC :
250 V
Voltage Rating - DC :
32 V