ACBP-12-V-5A
- Manufacturer Part Number:
- ACBP-12-V-5A
- Manufacturer/Brand:
- OptiFuse
- Part of Description:
- CIR BRKR 5A 12VDC AUTO RST
- Stock Condition:
- 157
- Manufacturer :
- OptiFuse
- Product Category :
- Circuit Breakers
- Actuator Type :
- Automatic Reset
- Approval Agency :
- SAEJ553
- Breaker Type :
- Current Rating (Amps) :
- 5A
- Illumination :
- None
- Illumination Voltage (Nominal) :
- Mounting Type :
- Chassis Mount
- Number of Poles :
- 1
- Product Status :
- Active
- Voltage Rating - AC :
- Voltage Rating - DC :
- 12 V