PP11-2-20.0A-OB-V
- Manufacturer Part Number:
- PP11-2-20.0A-OB-V
- Manufacturer/Brand:
- Sensata Technologies – Airpax
- Part of Description:
- CIR BRKR MAG-HYDR 20A PUSH-PULL
- Manufacturer :
- Product Category :
- Circuit Breakers
- Actuator Type :
- Push-Pull
- Approval Agency :
- UL1077
- Breaker Type :
- Magnetic (Hydraulic Delay)
- Current Rating (Amps) :
- 20A
- Illumination :
- Illumination Voltage (Nominal) :
- Mounting Type :
- Panel Mount
- Number of Poles :
- 1
- Product Status :
- Active
- Voltage Rating - AC :
- 125 V
- Voltage Rating - DC :
- 32 V