REX12-TA1-107-DC24V-3A
- Manufacturer Part Number:
- REX12-TA1-107-DC24V-3A
- Manufacturer/Brand:
- E-T-A
- Part of Description:
- CIR BRKR 3A 24VDC PUSH TO RESET
- Stock Condition:
- 23
- Manufacturer :
- E-T-A
- Product Category :
- Circuit Breakers
- Actuator Type :
- Push to Reset
- Approval Agency :
- UL1310, UL2367, UL508
- Breaker Type :
- Solid State
- Current Rating (Amps) :
- 3A
- Illumination :
- Green, Orange, Red
- Illumination Voltage (Nominal) :
- Mounting Type :
- Holder
- Number of Poles :
- 1
- Product Status :
- Active
- Voltage Rating - AC :
- Voltage Rating - DC :
- 30 V