4230-T130-K0CE-20A
- Manufacturer Part Number:
- 4230-T130-K0CE-20A
- Manufacturer/Brand:
- E-T-A
- Part of Description:
- CIR BRKR THERM 20A 480VAC/125VDC
- Stock Condition:
- 4
- Manufacturer :
- E-T-A
- Product Category :
- Circuit Breakers
- Actuator Type :
- Lever
- Approval Agency :
- CSA C22.2 No 235, UL1077
- Breaker Type :
- Thermal Magnetic
- Current Rating (Amps) :
- 20A
- Illumination :
- None
- Illumination Voltage (Nominal) :
- Mounting Type :
- DIN Rail
- Number of Poles :
- 3
- Product Status :
- Active
- Voltage Rating - AC :
- 480 V
- Voltage Rating - DC :
- 125 V