1658-G21-02-P10-15A
- Manufacturer Part Number:
- 1658-G21-02-P10-15A
- Manufacturer/Brand:
- E-T-A
- Part of Description:
- CIR BRKR THRM 15A 240VAC 28VDC
- Stock Condition:
- 572
- Manufacturer :
- E-T-A
- Product Category :
- Circuit Breakers
- Actuator Type :
- Push to Reset
- Approval Agency :
- CE, CSA C22.2 No 235, IEC 60934, UL1077
- Breaker Type :
- Thermal
- Current Rating (Amps) :
- 15A
- Illumination :
- None
- Illumination Voltage (Nominal) :
- Mounting Type :
- Panel Mount
- Number of Poles :
- 1
- Product Status :
- Active
- Voltage Rating - AC :
- 240 V
- Voltage Rating - DC :
- 28 V