T11-2-1.25A-01-11A-V
Manufacturer Part Number:
T11-2-1.25A-01-11A-V
Manufacturer/Brand:
Sensata Technologies – Airpax
Part of Description:
CIR BRKR 1.25A 250VAC 65VDC
Stock Condition:
9
Manufacturer :
Sensata Technologies – Airpax
Product Category :
Circuit Breakers
Actuator Type :
Toggle
Approval Agency :
Breaker Type :
Magnetic (Hydraulic Delay)
Current Rating (Amps) :
1.25A
Illumination :
Illumination Voltage (Nominal) :
Mounting Type :
Panel Mount
Number of Poles :
1
Product Status :
Active
Voltage Rating - AC :
250 V
Voltage Rating - DC :
65 V