R11-2-25.0A-34972-2
- Manufacturer Part Number:
- R11-2-25.0A-34972-2
- Manufacturer/Brand:
- Sensata Technologies – Airpax
- Part of Description:
- CIR BRKR 25A 125VAC 32VDC
- Stock Condition:
- 575
- Manufacturer :
- Product Category :
- Circuit Breakers
- Actuator Type :
- Rocker
- Approval Agency :
- UL1077
- Breaker Type :
- Magnetic (Hydraulic Delay)
- Current Rating (Amps) :
- 25A
- Illumination :
- Illumination Voltage (Nominal) :
- Mounting Type :
- Panel Mount
- Number of Poles :
- 1
- Product Status :
- Active
- Voltage Rating - AC :
- 125 V
- Voltage Rating - DC :
- 32 V