GXR18000
Manufacturer Part Number:
GXR18000
Manufacturer/Brand:
Sprague Goodman
Part of Description:
CAP TRIMMER 2.6-18PF 200V TH
Manufacturer :
Sprague Goodman
Product Category :
Trimmers, Variable Capacitors
Adjustment Type :
Side
Capacitance Range :
2.6 ~ 18pF
Dielectric Material :
Polytetrafluoroethylene (PTFE)
Features :
General Purpose
Height - Seated (Max) :
0.335" (8.50mm)
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Product Status :
Obsolete
Q @ Freq :
1500 @ 1MHz
Size / Dimension :
0.402" L x 0.311" W (10.20mm x 7.90mm)
Voltage - Rated :
200 V