GXF90000
Manufacturer Part Number:
GXF90000
Manufacturer/Brand:
Sprague Goodman
Part of Description:
CAP TRIMMER 8-90PF 200V TH
Manufacturer :
Sprague Goodman
Product Category :
Trimmers, Variable Capacitors
Adjustment Type :
Top and Bottom
Capacitance Range :
8 ~ 90pF
Dielectric Material :
Polytetrafluoroethylene (PTFE)
Features :
General Purpose
Height - Seated (Max) :
0.488" (12.40mm)
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-40°C ~ 125°C
Product Status :
Obsolete
Q @ Freq :
1500 @ 1MHz
Size / Dimension :
0.433" L x 0.402" W (11.00mm x 10.20mm)
Voltage - Rated :
200 V