W57-XB1A4A10-10
- Manufacturer Part Number:
- W57-XB1A4A10-10
- Manufacturer/Brand:
- TE Connectivity Potter & Brumfield Relays
- Part of Description:
- CIR BRKR THRM 10A 250VAC
- Stock Condition:
- 360
- Manufacturer :
- Product Category :
- Circuit Breakers
- Actuator Type :
- Push to Reset
- Approval Agency :
- Breaker Type :
- Thermal
- Current Rating (Amps) :
- 10A
- Illumination :
- Illumination Voltage (Nominal) :
- Mounting Type :
- Panel Mount
- Number of Poles :
- 1
- Product Status :
- Active
- Voltage Rating - AC :
- 250 V