GXE5R000NM
- Manufacturer Part Number:
- GXE5R000NM
- Manufacturer/Brand:
- Sprague Goodman
- Part of Description:
- CAP TRIMMER 1.5-5PF 200V TH
- Manufacturer :
- Sprague Goodman
- Product Category :
- Trimmers, Variable Capacitors
- Adjustment Type :
- Top and Bottom
- Capacitance Range :
- 1.5 ~ 5pF
- Dielectric Material :
- Polytetrafluoroethylene (PTFE)
- Features :
- Non-Magnetic
- Height - Seated (Max) :
- 0.402" (10.20mm)
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 125°C
- Product Status :
- Obsolete
- Q @ Freq :
- 1500 @ 1MHz
- Size / Dimension :
- 0.335" L x 0.295" W (8.50mm x 7.50mm)
- Voltage - Rated :
- 200 V