T11-2-10.0A-01-11AL-V
- Manufacturer Part Number:
- T11-2-10.0A-01-11AL-V
- Manufacturer/Brand:
- Sensata Technologies – Airpax
- Part of Description:
- CIR BRKR 10A 250VAC 65VDC
- Stock Condition:
- 344
- Manufacturer :
- Product Category :
- Circuit Breakers
- Actuator Type :
- Toggle
- Approval Agency :
- UL1077
- Breaker Type :
- Magnetic (Hydraulic Delay)
- Current Rating (Amps) :
- 10A
- Illumination :
- Illumination Voltage (Nominal) :
- Mounting Type :
- Panel Mount
- Number of Poles :
- 1
- Product Status :
- Active
- Voltage Rating - AC :
- 250 V
- Voltage Rating - DC :
- 65 V