GZP60100
Manufacturer Part Number:
GZP60100
Manufacturer/Brand:
Sprague Goodman
Part of Description:
CAP TRIMMER 25-600PF 150V TH
Manufacturer :
Sprague Goodman
Product Category :
Trimmers, Variable Capacitors
Adjustment Type :
Side
Capacitance Range :
25 ~ 600pF
Dielectric Material :
Polyimide (PI)
Features :
General Purpose
Height - Seated (Max) :
0.709" (18.00mm)
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Product Status :
Obsolete
Q @ Freq :
150 @ 1MHz
Size / Dimension :
0.670" L x 0.610" W (17.00mm x 15.50mm)
Voltage - Rated :
150 V