GZP30100
- Manufacturer Part Number:
- GZP30100
- Manufacturer/Brand:
- Sprague Goodman
- Part of Description:
- CAP TRIMMER 18-300PF 150V TH
- Manufacturer :
- Sprague Goodman
- Product Category :
- Trimmers, Variable Capacitors
- Adjustment Type :
- Side
- Capacitance Range :
- 18 ~ 300pF
- Dielectric Material :
- Polycarbonate (PC)
- Features :
- General Purpose
- Height - Seated (Max) :
- 0.709" (18.00mm)
- Mounting Type :
- Through Hole
- Operating Temperature :
- -40°C ~ 85°C
- Product Status :
- Obsolete
- Q @ Freq :
- 200 @ 1MHz
- Size / Dimension :
- 0.670" L x 0.610" W (17.00mm x 15.50mm)
- Voltage - Rated :
- 150 V