GZL15000
Manufacturer Part Number:
GZL15000
Manufacturer/Brand:
Sprague Goodman
Part of Description:
CAP TRIMMER 2-15PF 150V TH
Manufacturer :
Sprague Goodman
Product Category :
Trimmers, Variable Capacitors
Adjustment Type :
Top
Capacitance Range :
2 ~ 15pF
Dielectric Material :
Polyimide (PI)
Features :
General Purpose
Height - Seated (Max) :
0.228" (5.80mm)
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Product Status :
Obsolete
Q @ Freq :
150 @ 1MHz
Size / Dimension :
0.217" L x 0.197" W (5.50mm x 5.00mm)
Voltage - Rated :
150 V