GZC43112
Manufacturer Part Number:
GZC43112
Manufacturer/Brand:
Sprague Goodman
Part of Description:
CAP TRIMMER 30-430PF 100V TH
Manufacturer :
Sprague Goodman
Product Category :
Trimmers, Variable Capacitors
Adjustment Type :
Top and Bottom
Capacitance Range :
30 ~ 430pF
Dielectric Material :
Polycarbonate (PC)
Features :
General Purpose
Height - Seated (Max) :
0.571" (14.50mm)
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Product Status :
Obsolete
Q @ Freq :
200 @ 1MHz
Size / Dimension :
0.510" L x 0.449" W (13.00mm x 11.40mm)
Voltage - Rated :
100 V