GHR11000
Manufacturer Part Number:
GHR11000
Manufacturer/Brand:
Sprague Goodman
Part of Description:
CAP TRIMMER 0.8-11PF 1250V
Manufacturer :
Sprague Goodman
Product Category :
Trimmers, Variable Capacitors
Adjustment Type :
Top
Capacitance Range :
0.8 ~ 11pF
Dielectric Material :
Glass
Features :
Sealed
Height - Seated (Max) :
0.594" (15.09mm)
Mounting Type :
User Defined
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Status :
Obsolete
Q @ Freq :
900 @ 20MHz
Size / Dimension :
0.312" Dia (7.92mm)
Voltage - Rated :
1250 V