OM-0100-C8-100.00KHZ-20PPM-TA-QC
Manufacturer Part Number:
Manufacturer/Brand:
Micro Crystal
Part of Description:
OSC XO 100.00KHZ SMD
Manufacturer :
Micro Crystal
Product Category :
Oscillators
Absolute Pull Range (APR) :
Base Resonator :
Crystal
Current - Supply (Max) :
0.75µA
Frequency :
100 kHz
Frequency Stability :
±20ppm
Function :
Enable/Disable
Height - Seated (Max) :
0.028" (0.70mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Output :
CMOS
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Product Status :
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Spread Spectrum Bandwidth :
Type :
XO (Standard)
Voltage - Supply :
1.6V ~ 5.5V