GQW16000
- Manufacturer Part Number:
- GQW16000
- Manufacturer/Brand:
- Sprague Goodman
- Part of Description:
- CAP TRIMMER 0.8-16PF 750V
- Manufacturer :
- Sprague Goodman
- Product Category :
- Trimmers, Variable Capacitors
- Adjustment Type :
- Capacitance Range :
- 0.8 ~ 16pF
- Dielectric Material :
- Quartz
- Features :
- General Purpose
- Height - Seated (Max) :
- 1.594" (40.49mm)
- Mounting Type :
- User Defined
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 150°C
- Product Status :
- Obsolete
- Q @ Freq :
- 1500 @ 20MHz
- Size / Dimension :
- 0.375" Dia (9.52mm)
- Voltage - Rated :
- 750 V