GQR9R500
Manufacturer Part Number:
GQR9R500
Manufacturer/Brand:
Sprague Goodman
Part of Description:
CAP TRIM 0.6-9.5PF 1250V PNL MT
Manufacturer :
Sprague Goodman
Product Category :
Trimmers, Variable Capacitors
Adjustment Type :
Top
Capacitance Range :
0.6 ~ 9.5pF
Dielectric Material :
Quartz
Features :
Sealed
Height - Seated (Max) :
1.062" (26.97mm)
Mounting Type :
Panel Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Product Status :
Obsolete
Q @ Freq :
1500 @ 20MHz
Size / Dimension :
0.312" Dia (7.92mm)
Voltage - Rated :
1250 V