GQR16000
Manufacturer Part Number:
GQR16000
Manufacturer/Brand:
Sprague Goodman
Part of Description:
CAP TRIM 0.8-16PF 1250V PNL MNT
Manufacturer :
Sprague Goodman
Product Category :
Trimmers, Variable Capacitors
Adjustment Type :
Top
Capacitance Range :
0.8 ~ 16pF
Dielectric Material :
Quartz
Features :
Sealed
Height - Seated (Max) :
1.656" (42.06mm)
Mounting Type :
Panel Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C
Product Status :
Obsolete
Q @ Freq :
1500 @ 20MHz
Size / Dimension :
0.312" Dia (7.92mm)
Voltage - Rated :
1250 V