GGW3R000
Manufacturer Part Number:
GGW3R000
Manufacturer/Brand:
Sprague Goodman
Part of Description:
CAP TRIMMER 0.5-3PF 750V
Manufacturer :
Sprague Goodman
Product Category :
Trimmers, Variable Capacitors
Adjustment Type :
Top
Capacitance Range :
0.5 ~ 3pF
Dielectric Material :
Glass
Features :
General Purpose
Height - Seated (Max) :
0.484" (12.29mm)
Mounting Type :
User Defined
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Status :
Obsolete
Q @ Freq :
500 @ 20MHz
Size / Dimension :
0.375" Dia (9.52mm)
Voltage - Rated :
750 V