GWR8R000
Manufacturer Part Number:
GWR8R000
Manufacturer/Brand:
Sprague Goodman
Part of Description:
CAP TRIMMER 0.8-8PF 500V TH
Manufacturer :
Sprague Goodman
Product Category :
Trimmers, Variable Capacitors
Adjustment Type :
Capacitance Range :
0.8 ~ 8pF
Dielectric Material :
Sapphire
Features :
General Purpose
Height - Seated (Max) :
0.470" (12.00mm)
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Status :
Obsolete
Q @ Freq :
1000 @ 250MHz
Size / Dimension :
0.118" Dia (3.00mm)
Voltage - Rated :
500 V