GGV8R531
Manufacturer Part Number:
GGV8R531
Manufacturer/Brand:
Sprague Goodman
Part of Description:
CAP TRIMMER 0.8-8.5PF 1250V SMD
Manufacturer :
Sprague Goodman
Product Category :
Trimmers, Variable Capacitors
Adjustment Type :
Top
Capacitance Range :
0.8 ~ 8.5pF
Dielectric Material :
Glass
Features :
Sealed
Height - Seated (Max) :
0.633" (16.10mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 125°C
Product Status :
Obsolete
Q @ Freq :
500 @ 20MHz
Size / Dimension :
0.312" Dia (7.92mm)
Voltage - Rated :
1250 V