82A6025-22-MST4-9-F871
Manufacturer Part Number:
82A6025-22-MST4-9-F871
Part of Description:
CABLE 4COND 22AWG WHITE SHLD
Product Category :
Multiple Conductor Cables
Cable Type :
Multi-Conductor
Conductor Strand :
154/44
Features :
Jacket (Insulation) Diameter :
0.158" (4.01mm)
Jacket (Insulation) Material :
Ethylene Tetrafluoroethylene (ETFE)
Jacket (Insulation) Thickness :
0.0100" (0.254mm)
Length :
Number of Conductors :
4
Operating Temperature :
150°C
Ratings :
Shield Type :
Double Braid
Usage :
Voltage :
600 V
Wire Gauge :
22 AWG