TZ03R300E169B00
Manufacturer Part Number:
TZ03R300E169B00
Manufacturer/Brand:
Murata Electronics
Part of Description:
CAP TRIMMER 5.2-30PF 100V TH
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
Trimmers, Variable Capacitors
Adjustment Type :
Bottom
Capacitance Range :
5.2 ~ 30pF
Dielectric Material :
Ceramic
Features :
General Purpose
Height - Seated (Max) :
0.209" (5.30mm)
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-25°C ~ 85°C
Product Status :
Obsolete
Q @ Freq :
500 @ 1MHz
Size / Dimension :
0.236" Dia (6.00mm)
Voltage - Rated :
100 V