TZ03R121E169B00
Manufacturer Part Number:
TZ03R121E169B00
Manufacturer/Brand:
Murata Electronics
Part of Description:
CAP TRIMMER 10-120PF 50V TH
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
Trimmers, Variable Capacitors
Adjustment Type :
Bottom
Capacitance Range :
10 ~ 120pF
Dielectric Material :
Ceramic
Features :
General Purpose
Height - Seated (Max) :
0.209" (5.30mm)
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-25°C ~ 85°C
Product Status :
Obsolete
Q @ Freq :
300 @ 1MHz
Size / Dimension :
0.236" Dia (6.00mm)
Voltage - Rated :
50 V