TZS2Z100A001B00
- Manufacturer Part Number:
- TZS2Z100A001B00
- Manufacturer/Brand:
- Murata Electronics
- Part of Description:
- CAP TRIMMER 3.5-10PF 25V SMD
- Manufacturer :
- Murata Electronics
- Product Category :
- Trimmers, Variable Capacitors
- Adjustment Type :
- Top
- Capacitance Range :
- 3.5 ~ 10pF
- Dielectric Material :
- Ceramic
- Features :
- General Purpose
- Height - Seated (Max) :
- 0.039" (1.00mm)
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -25°C ~ 85°C
- Product Status :
- Obsolete
- Q @ Freq :
- 500 @ 1MHz
- Size / Dimension :
- 0.106" L x 0.087" W (2.70mm x 2.20mm)
- Voltage - Rated :
- 25 V