TZW4Z1R5A001B00
- Manufacturer Part Number:
- TZW4Z1R5A001B00
- Manufacturer/Brand:
- Murata Electronics
- Part of Description:
- CAP TRIMMER 0.4-1.5PF 250V SMD
- Manufacturer :
- Murata Electronics
- Product Category :
- Trimmers, Variable Capacitors
- Adjustment Type :
- Top
- Capacitance Range :
- 0.4 ~ 1.5pF
- Dielectric Material :
- Ceramic
- Features :
- General Purpose
- Height - Seated (Max) :
- 0.106" (2.70mm)
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -25°C ~ 85°C
- Product Status :
- Obsolete
- Q @ Freq :
- 200 @ 500MHz
- Size / Dimension :
- 0.205" L x 0.165" W (5.20mm x 4.20mm)
- Voltage - Rated :
- 250 V