TZS2Z100A001R00
Manufacturer Part Number:
TZS2Z100A001R00
Manufacturer/Brand:
Murata Electronics
Part of Description:
CAP TRIMMER 3.5-10PF 25V SMD
Manufacturer :
Murata Electronics
Product Category :
Trimmers, Variable Capacitors
Adjustment Type :
Top
Capacitance Range :
3.5 ~ 10pF
Dielectric Material :
Ceramic
Features :
Low Profile
Height - Seated (Max) :
0.039" (1.00mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-25°C ~ 85°C
Product Status :
Obsolete
Q @ Freq :
500 @ 1MHz
Size / Dimension :
0.106" L x 0.087" W (2.70mm x 2.20mm)
Voltage - Rated :
25 V