CTZ3E-20C-W1-PF
Manufacturer Part Number:
CTZ3E-20C-W1-PF
Manufacturer/Brand:
KYOCERA AVX
Part of Description:
CAP TRIMMER 4.5-20PF 25V SMD
Manufacturer :
KYOCERA AVX
Product Category :
Trimmers, Variable Capacitors
Adjustment Type :
Top
Capacitance Range :
4.5 ~ 20pF
Dielectric Material :
Ceramic
Features :
Low Profile
Height - Seated (Max) :
0.071" (1.80mm)
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-40°C ~ 85°C
Product Status :
Obsolete
Q @ Freq :
300 @ 1MHz
Size / Dimension :
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Voltage - Rated :
25 V